Jak zagospodarować poddasze?

Czasem wydaje się, że w naszym domu mamy zbyt mało miejsca. Być może przyszedł czas aby powiększyć rodzinę i przydałoby się trochę miejsca. Co zrobić w takiej sytuacji jeśli wszystkie pozostałe pomieszczenia są już zajęte a nie jesteśmy w stanie zmieścić się na mniejszej powierzchni. Odpowiedzią na to pytanie może okazać się niezagospodarowany strych. Co więc należy zrobić w takiej sytuacji? Jak go zagospodarować? Odpowiedź choć na część tego typu pytań znajdziemy w dalszej części.

Jak stworzyć pokój na strychu?

Aby zagospodarować nieużywaną dotychczas przestrzeń na strychu niezbędne może okazać się przeprowadzenie tam dogłębnego remontu. Wszystko może jednak zależeć od obecnego stanu pomieszczeń tam się znajdujących. Jeśli więc nie ma tam żadnego okna to niezbędne będzie także zamontowanie okna dachowego lub okna znajdującego się w ścianie – w zależności od ułożenia i konstrukcji dachu. Pomocne może okazać się skonsultowanie swojej sytuacji z wykwalifikowanym specjalistą zajmującym się dokonywaniem tego typu przeróbek poddaszy. Do kluczowych spraw może zaliczać się odpowiednio przeprowadzona izolacja termiczna, tak aby żadna – ani zbyt niska ani zbyt wysoka – temperatura nie przeszkadzała w komfortowym zamieszkiwaniem tej przestrzeni. Do wykończenia prawdopodobnie najlepsze okażą się płyty gipsowo-kartonowe. Są to niezwykle przydatne płyty pozwalające na szybką i suchą zabudowę, stawianie ścian i sufitów. Zaletą tego rozwiązania jest zdecydowanie szybkości mniejsza inwazyjność a także postawiona tak ściana może być dużo cieńsza niż ściana z na przykład pustaków. Kiedy zakończymy cały proces remontu strych stanie się cennym pomieszczeniem do zagospodarowania.

A co jak już wykończymy poddasze?

Zakończenie remontu będzie oznaczało konieczność zadbania o nowe meble . Umeblowanie nowego pomieszczenia powinno być uzależnione od jego przeznaczenia. Jeśli więc chcemy przeznaczyć to pomieszczenia na na przykład pokój dziecięcy, pod uwagę należy wziąć także kto będzie zamieszkiwał ten pokój. Jeśli będzie to dziewczynka to meble tam znajdujące się będą znacznie różnić się od umeblowania dobranego dla chłopczyka. Koleją różnicę może spowodować ilość dzieci, która będzie zamieszkiwała to pomieszczenie. Dla przykładu, jeśli będzie to tylko jedno dziecko to nie potrzeba zastosowywać kilku łóżek a także kilku biurek czy też kilku szafek. Po jednym rozwiązaniu dla jednej osoby zdecydowanie wystarczy. Tak więc decyzja o tym jak umeblować i jakie meble zastosować powinna być uzależniona od wielu czynników.

 

Author: tao.com.pl