Najbardziej pasujące kolory do kuchni z drewna

Jeżeli masz drewnianą kuchnię, wiedz, jak ważne jest odpowiednie dobranie tła. W zależności od tego czy Twoje szafki kuchenne mają jasne wybarwienie, czy ciemne lub są bielone, powinieneś wybrać pasującą tonację. Sprawdź, czym się kierować podczas aranżowania wnętrz kuchennych i jakich błędów należy unikać!

Bielone szafki kuchenne – jakie tło jest najlepsze?

Jeśli zastanawiasz się, jakie kolory pasują kuchni ze ścianami z drewna i szafkami drewnianymi, to musisz wiedzieć, że niestety, ale masz dosyć ograniczony wybór. Prawdopodobnie ściany obłożone drewnem nie zajmują całej powierzchni, dlatego musisz pomyśleć, jakiej barwy będą pozostałe płaszczyzny. Nadmiar drewna w kuchni może zdecydowanie przytłoczyć i zrobić nawet z przestronnej, pełnej słońca kuchni, wizualnie małą klitkę. Aby uniknąć tak fatalnego efektu, powinieneś wybrać kolory w tonacji bieli lub szarości. Jeśli zdecydowałeś się na bielone szafki kuchenne i ściany w nieco ciemniejszym drewnie, wówczas, aby nie powstało wrażenie chaosu i bałaganu, powinieneś zdecydować się na bardzo wyrazisty, chłodny odcień bieli. Drewniane fronty szafek i ściany w drewnie, same w sobie stanowią walory dekoracyjne, dlatego unikaj zbędnego przepychu i absolutnie ogranicz wszelkie kuchenne bibeloty do minimum. Duży, efektowny zegar z oryginalnym cyferblatem wystarczy za wszystkie pozostałe elementy upiększające wnętrze kuchenne!

Kuchnia. Ściany z drewna – czy są praktyczne w kuchni?

Drewniane ściany w kuchni mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Niektórzy uważają, że są one dosyć trudne, jeśli chodzi o czyszczenie. To prawda, ale jeżeli zawsze konsekwentnie używasz specjalnych preparatów do czyszczenia powierzchni drewnianych, wówczas praktycznie ten problem Cię nie dotyczy. Jeżeli zaś doprowadzisz do tego, że brud, tłuszcz i kurz będzie zalegał na takich ścianach z drewna, oczywiście będzie to powodowało szybsze niszczenie tych powierzchni, a także wypaczanie drewna. Podczas zakupów, zwróć szczególną uwagę na rodzaj drewna – niektóre gatunki drzew charakteryzują się znacznie lepszymi parametrami, niż inne. Weź pod uwagę absorbcję wilgoci, odporność na zabrudzenia ora łatwość czyszczenia. Za droższe drewno zapłacisz więcej, ale zastanów się, czy taki wydatek nie opłaci się bardziej – demontaż zniszczonych drewnianych elementów na ścianie jest kłopotliwy i wymaga małego remontu. Urządzając drewnianą kuchnię, weź pod uwagę nie tylko pasujące odcienie tła i dodatków, ale też właśnie rodzaj drewna. Dzięki temu będziesz cieszył się swoją kuchnią znacznie dłużej!

 

Author: tao.com.pl