Dekoracje do nowoczesnego salonu

Styl nowoczesny na dobre zagościł w naszych domach. Wnętrza utrzymane w tej stylistyce mają być funkcjonalne. Przy wyborze elementów wyposażenia salonów zwraca się uwagę na prostotę. Odrzuca się wszystko, co jest zbędne. Czy zatem w nowoczesnych wnętrzach nie ma miejsca na dekoracje? Wyjaśnimy, jak z tym właściwie jest.

Choć w nowoczesnych wnętrzach brakuje miejsca na przesadnie ozdobne dodatki, to nie udało się ich całkowicie wykluczyć z aranżacji. I bardzo dobrze! Dzięki dekoracjom chłodne wnętrza zyskują przytulniejsze, cieplejsze oblicze. Elementy dekoracyjne są też dobrym sposobem na podkreślenie nowoczesnego charakteru wnętrza.

Umiar i co jeszcze?

Przy dopełnianiu wystroju nowoczesnego salonu stylowymi dodatkami obowiązuje zasada umiaru. Zamiast wielu pojedynczych dekoracji, lepiej postawić na mniejszą ilość tych bardziej charakterystycznych. Mocne akcenty nie mogą jednak ujmować wnętrzu subtelnego, a zarazem stylowego wyglądu. Po jakie dekoracje warto sięgnąć?

Nadmiar figurek, zawieszek i świeczników może okazać się przytłaczający. Dlatego wiele osób decyduje się na dekoracje ścienne – w postaci obrazów, fototapet, zawieszek, zegarów, luster itp. Te ostatnie odgrywają szczególną rolę w nowoczesnych salonach, które wymagają przestrzeni. Nie od dziś wiadomo, że lustra optycznie powiększają wnętrza.

Daj się zainspirować

Salon jest sercem domu i jego wizytówką. To tu przyjmujemy gości. Dlatego tak ważna jest przemyślana aranżacja tego pomieszczenia. To mit, że nowoczesne wnętrza są całkowicie pozbawione dekoracji. Owszem, przesadnie zdobione ramki i ciężkie, masywne wzory nie sprawdzą się w modernistycznych wystrojach, ale stylowe zegary już tak.

Brakuje Ci inspiracji na udekorowanie swojego salonu? Zajrzyj na https://www.meble.pl/poradnik! Być może zdecydujesz się na nowoczesne dekoracje ścienne lub tradycyjne, stojące dodatki w nietypowych odsłonach. Obecność kompletu wypoczynkowego, a nawet stołu z krzesłami nie wystarczy, by można było mówić o kompletności aranżacji nowoczesnego salonu.

Author: tao.com.pl