Jak urządzić małą sypialnię

Mała sypialnia ma swój urok. Może być bardzo przytulna, ale ciężko zagospodarować ją tak, by efektywnie wykorzystać całą przestrzeń, bez nadmiernego zagracania jej. Oto kilka pomysłów co zrobić, by modnie i wygodnie urządzić małą sypialnię.

Kompaktowość i minimalizm

Planując remont sypialni warto postawić na meble, które nie zajmują dużo miejsca. Czy naprawdę potrzebujesz wielkiego łoża i trzydrzwiowej szafy? Może lepiej postawić na łóżko składane? Modne niegdyś tapczanopółki wracają do łask. Jeżeli dysponujesz niewielką przestrzenią, zastanów się, czy nie jest to rozwiązanie właśnie dla ciebie. Pamiętaj też, że komfortowe spanie nie oznacza dużego łóżka, ale wygodny materac. Nie warto na nim oszczędzać. Wybierz taki, który zapewni ci wystarczające wsparcie.
Decydując się na zwykłe łóżko, szukaj takiego, które posiada wewnętrzny schowek. Mogą to być wysuwane szuflady albo podnoszona podstawa. Dzięki temu zaoszczędzisz przestrzeń i znajdziesz miejsce na pościel lub inne przedmioty. Niektóre sklepy oferują również zagłówki, które zapewniają dodatkowe miejsce do przechowywania, a nawet zastępują stoliki nocne. Nie zapominaj też o tym, że przestrzeń nad łóżkiem również można zagospodarować. Zdecyduj się na otwarte półki albo zamknięte szafki. Zamontuj w nich dodatkowe oświetlenie, które pozwoli ci na relaks i miłą lekturę w łóżku.

Czy szafa to konieczność?

Wiele osób próbuje za wszelką cenę wstawić do sypialni szafę. Nawet gdy brakuje na nią miejsca albo zagraci ona przestrzeń. Pomyśl nad innymi rozwiązaniami. Może warto wygospodarować w mieszkaniu mini garderobę? Może nią być większa szafa, znajdująca się np. w przedpokoju albo w innym pomieszczeniu. Zamiast tworzyć kilka mebli, zainwestuj w jeden większy, maksymalnie dostosowany do twoich potrzeb.
Typową szafę mogą także zastąpić wieszaki. W wielu sklepach meblowych znajdziesz mobilne drążki na kółkach, które można swobodnie przesuwać. Zmieści się na nich wiele ubrań. Ukryj je w pokrowcach, żeby nadmiernie się nie kurzyły.

Szukamy inspiracji

Nie wiesz jak zagospodarować małą sypialnię? Poszukaj inspiracji w internecie albo skorzystaj z pomocy specjalisty. Wrocław to miasto, w którym działa wielu projektantów wnętrz. Gdy nie masz pomysłu na swoje mieszkanie, skorzystaj z ich porady. Przygotują ci projekt dostosowany do twoich potrzeb i podpowiedzą jak najlepiej wykorzystać przestrzeń.
Wiele aranżacji znajdziesz też na stronach internetowych. Możesz korzystać z bibliotek zdjęć, przeglądać oferty sklepów i czytać fora internetowe. Mnóstwo osób robi remont swojej sypialni i później wrzuca efekty w postaci zdjęć. Możesz się nimi inspirować a przy okazji dowiedzieć się, jakich błędów unikać. Korzystaj z doświadczenia innych, by stworzyć sypialnię swoich marzeń.
Urządzanie małej sypialni może stanowić duże wyzwanie, ale stworzenie przytulnego miejsca do spania przyniesie ci wiele satysfakcji. Zamiast kierować się modą, szukaj tego, co zapewni ci wygodę i komfort. Stawiaj na kompaktowość i minimalizm, a na pewno nie zagracisz swojej przestrzeni, ale stworzysz sanktuarium, które pozwoli ci na spokojny sen.

 

Author: tao.com.pl