Przyszłość nadeszła już dziś!

Sci-fi, jest taką dziedziną sztuki, która wprost przewiduje to co powinno wydarzyć się w przyszłości, zarówno tej bliższej jak i bardziej odległej. Co ciekawe wynalazki, które jeszcze 30-40 lat temu były widziane w fantastyce naukowej, są obecnie w ręku każdego z nas. Telefon komórkowy w Polsce na dobre zadomowił się dopiero około 1999 roku, a teraz po 2 latach nikt już nie wyobraża sobie życia bez tego urządzenia. Tak bardzo zżyliśmy się z naszymi telefonami, że obecne jest już coś, co nazywa się halucynacją wibracji. Jest to zjawisko, kiedy wydaje nam się, że słyszymy lub czujemy wibracje naszego wyciszonego telefonu. Na pewno nie raz przydarzyło się to każdemu z nas, ale najciekawsze jest to, że jeszcze 20 lat temu nie było w ogóle takiego zjawiska. Pokazuje to doskonale w jak szybkim tempie ludzkość przyzwyczaja się do szeroko rozumianych nowinek technologicznych.
W wielkich ośrodkach miejskich skok cywilizacyjny i technologiczny jest widoczny jeszcze mocniej. Piorunującą wiadomość dostarczył ostatnimi czasy, miliarder Elon Musk, który zapowiedział, że do 2022 ludzki mózg zostanie podłączony do komputera, ponieważ obecnie pracuje się nad specjalnym interfejsem, który na to pozwoli.
Jest to kolejny przykład tego, że coś co dawniej było tylko i wyłącznie fantastyką naukową, jest dzisiaj rzeczywistością z którą przyjdzie nam się mierzyć.

Postęp, to nie tylko gadżety, lecz nowoczesna technologia

Nowoczesna technologia obecna jest nie tylko w elektronicznych gadżetach, ale także w każdej innej dziedzinie ludzkiego życia. Wiedza, którą udaje się pozyskać dzięki nauce daje niesamowicie szerokie możliwości. Przykład? Grafen, który uważany jest obecnie za najcieńszy i zarazem najtrwalszy materiał, przez wiele lat uważany był jedynie za teorię naukową. Kiedy udało się opracować produkcje grafenu, z miejsca stał się on najdroższym materiałem świata. Obecnie jego cena zmalała, lecz wykorzystuje się go w praktycznie każdej dziedzinie produkcji.
Przedsiębiorcy widzą potencjał nowoczesnych technologii i wiedzą, że ludzie bardzo ich pożądają. Właśnie dlatego powstało wiele firm, które oferują kompleksowe usługi z zakresu nowoczesnych technologii. Firmy, takie jak Rehau pozwalają na budowę mieszkań przyszłości, wykorzystywanie energii odnawialnej, czy zarządzanie zasobami wodnymi w nowoczesny sposób.

 

Author: tao.com.pl