Czy warto inwestować w nieruchomości?

Ostatnio wiele mówi się o zarobkach z rynku nieruchomości. Coraz więcej osób decyduje się na wzięcie kredytu, kupienie działki oraz budowę bloków lub domów. Wydaje się to bardzo prostym sposobem na szybkie dorobienie się. Jednak jaka jest prawda? Czy faktycznie warto inwestować w budownictwo?

Jak zacząć inwestować w nieruchomość?

Przede wszystkim będziemy potrzebować funduszy żeby inwestować w budownictwo. Co więcej, nie są to wcale małe pieniądze. Wystarczy, że zastanowimy się ile kosztuje budowa zwykłego domu jednorodzinnego. Coraz częściej koszty te będziemy liczyć w setkach tysięcy złotych. A chodzi tutaj tylko i wyłącznie o jeden dom jednorodzinny. Wyobrażenie sobie sumy którą będzie kosztować nas budowa bloku mieszkalnego może być ciężka do wyobrażenia sobie. Z drugiej jednak strony, zwolennicy tej metody zarobku mówią że wszelkie koszty zwracają się w przeciągu kilku następnych lat. Ale czy to prawda? I jak zacząć inwestować w nieruchomości?

Sporządź kosztorys budowy

Tak dużą inwestycję warto zacząć od zastanowienia się ile to Wszystko właściwie będzie kosztować. Musimy zorientować się ile kosztują materiały budowlane ekipa budowlana oraz wszelkie koszty administracyjne. Następnie musimy zadbać o naszą zdolność kredytową. Oczywiście o ile nie mamy funduszy na naszym koncie bankowym, które pozwolą nam na budowę bloku mieszkalnego, będziemy musieli zdecydować się Na kredyt bankowy. Taka pożyczka będzie całkiem spora, a więc musimy liczyć się z tym, że potrzebny nam będzie spory przychód.
Co za tym idzie musimy mieć pewność że będzie nas stać na spłatę tego kredytu. Nie chodzi tu tylko o nasze finanse ale też o to czy taką pożyczkę w ogóle dostaniemy. Każdy bank ma swoje zasady, zgodnie z którymi przydziela pożyczki. Zanim zaaplikujemy o kredyt, warto zainteresować się jakie warunki obowiązują w danym banku. Jednak kiedy już uda nam się zdobyć pożyczkę, możemy rozpocząć budowę pierwszej nieruchomości/

Czy to się w ogóle opłaca?

Inwestowanie w budynki ma wielu zwolenników, którzy śmiało powiedzą, że takie działanie zawsze się opłaca. Faktycznie, jest to spory koszt na początku, ale później właściwie tylko zarabiamy pieniądze. Kiedy nasz pierwszy blok mieszkalny zaczyna zapełniać się mieszkańcami, płacą oni czynsz, który idzie do naszej kieszeni. Jest to pewny zarobek, jednak musimy upewnić się, że mieszkańcy będą chcieli mieszkać na naszym osiedlu. Oznacza to tyle, że mieszkania muszą być najwyższej jakości najlepiej w dobrej lokalizacji.
Jednak jeśli uda nam się z pierwszym blokiem mieszkalnym bardzo prawdopodobne, że niedługo później zabierzemy się za budowę kolejnych nieruchomości. Dzięki nim zdobędziemy pieniądze na następne inwestycje, i tak w kółko. Wydaje się więc, że jest to metoda która wymaga dużego wysiłku na początku, ale później przynosi właściwie same zyski. W takim razie wychodzi na to, że jeśli tylko mamy wystarczającą zdolność kredytową zdecydowanie warto spróbować swoich sił w trudnej dziedzinie jaką jest budownictwo.

 

Author: tao.com.pl