Więźba dachowa

Planujesz budowę domu lub innego budynku i kompletnie nie wiesz, jaki rodzaj oraz jest cena drewna konstrukcyjnego, którego Ci potrzeba? Poniżej znajdziesz odpowiedź.

Klasy drewna konstrukcyjnego

Na rynku dostępne są różne klasy drewna konstrukcyjnego. Należą do nich:
1. KG – klasa drewna konstrukcyjnego gorszej jakości,
2. KS – klasa drewna konstrukcyjnego średniej jakości,
3. KW – klasa wyborowa drewna konstrukcyjnego.

Należy pamiętać, że klasa wyborowa, to inaczej najwyższa i najlepsza jakość. Jeśli drewno nie posiada co najmniej klasy KG, czyli gorszej jakościowo, to nie nadaje się ono do budowy i jest traktowane jako odpad.

Cena

Wiele osób zastanawia się zapewne, jaka jest cena drewna konstrukcyjnego na dach. Odpowiedź jest prosta – różnie to wygląda. Ludzie bardzo często chcą wykonać budowę, aby mieściła się ona w jak najniższych kosztach. Nic więc dziwnego, że zazwyczaj wykorzystywane jest tanie, ale wytrzymałe drewno z drzew iglastych.

Drewno do celów konstrukcyjnych, zanim takowym się stanie przechodzi proces suszenia i odpowiedniego zabezpieczenia, ponieważ jego wilgotność nie może być zbyt wysoka. Przy zakupie drewna do celów budowlano-konstrukcyjnych należy sprawdzić, czy drewno, którego zakup planujemy zrobić przeszło odpowiedni proces i zwyczajnie się do tego nadaje.

Tanie drewno konstrukcyjne z drzew iglastych nie jest więc złym rozwiązaniem, ale jeśli ktoś może pozwolić sobie na większe koszty, to warto zakupić drewno o lepszej jakości, co oczywiście da nam większy standard.

Author: tao.com.pl