Zamieszkaj na swoim

Zarówno zakup swojego mieszkania czy domu, jak i jego urządzanie niesie ze sobą mnóstwo decyzji, od których zależeć będzie w dużej mierze komfort naszego dalszego życia. Warto podejść do tego zadania z głową, nie działać pod presją czasu (pośpiech zdecydowani nie jest wskazany) i dokładnie przeanalizować wszelkie „za” i „przeciw”, które związane są z poszczególnymi wyborami. Najważniejszy jest dobry plan i jego konsekwentna realizacja.

Wybór odpowiedniej nieruchomości – o czym pamiętać?

Zanim rozpoczniesz poszukiwania właściwego lokalu, który przez najbliższe lata (o ile nie całe życie) służyć ci będzie za dom zorientuj się, jak dokładnie wygląda twoja sytuacja finansowa. Do budżetu wliczyć można nie tylko własne oszczędności, ale też kwotę, jaką udzielić nam może bank w ramach kredytu hipotecznego. Jaka to kwotka zależy od twojej zdolności kredytowej uwzględniającej wiele czynników, między innymi twoje zarobki, ilość osób na utrzymaniu itp. W celu ustalenia możliwości kredytowych najlepiej spotkać się z doradcą bezpośrednio w siedzibie banku. Kiedy wiesz już, jaką kwotą na zakup dysponujesz zastanów się nad tym, jaka nieruchomość będzie dla ciebie najbardziej odpowiednia. Dla niektórych osób będzie to mieszkanie w bloku w samym centrum dużego miasta, dla innych natomiast domek jednorodzinny na cichych i spokojnych przedmieściach. Pod uwagę należy wziąć wiele czynników uzależnionych od twojej indywidualnej sytuacji życiowej i preferencji. Znaczenie ma nie tylko typ nieruchomości, ale także jej lokalizacja. Upewnij się, że nie utrudni ci ona życia i codziennych obowiązków.

Aranżacja przestrzeni i dodatki do domu

Należy pamiętać, że sam zakup nieruchomości, choć oczywiście niezwykle ważny, to jeszcze nie koniec. Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup mieszkania albo domu z rynku pierwotnego, zwykle prosto od dewelopera, najpewniej jest to lokal w stanie surowym bądź deweloperskim, czyli konieczne jest jego wykończenie. Jest to nie tylko kosztowne, ale i czasochłonne, jednak daje nam duże pole do popisu i sporo możliwości w kwestiach aranżacyjnych. Zakup nieruchomości z tak zwanej drugiej ręki, czyli rynku wtórnego zazwyczaj wiąże się z mniejszą ilością prac, choć oczywiście remont, nawet generalny, także może być nieunikniony. W tym wypadku jednak nie mamy aż tak dużego wpływu na aranżacje przestrzeni. W dalszym ciągu jednak możemy urządzić je zgodnie z naszymi potrzebami i oczekiwaniami, wybierając odpowiednie sprzęty, meble i dodatki do domu.

 

Author: tao.com.pl