Budowa domu szkieletowego.

Czego potrzebujemy do budowy domu szkieletowego?

Domy szkieletowe to nic innego jak układ desek połączonych z gwoździami które są umocowane do fundamentu za pomocą kotew, którą usztywnia się od zewnątrz najczęściej płytą OSB. Sama konstrukcja jest skomplikowana gdyż potrzebujemy dodatkowo jeszcze wiatroizalacje, wełnę fasadową i tynk mineralny. Przestrzeń pomiędzy deskami wypełniamy wełną mineralną i specjalną folią paraizolacyjną, a dopiero na końcu zajmujemy się montażem płyty kartonowo-gipsowej. Niby brzmi banalnie, ale w praktyce wygląda troszkę inaczej.

Dom szkieletowy krok po kroku – Budowa

Już na samym początku powinniśmy zacząć od pozwolenia na budowę środkując do właściwie dopiętego projektu i kończąc na zatrudnieniu firmy wykonawczej. Prace zaczynają się zwykle od geodezyjnego wytyczenia, a dopiero następnym krokiem mogą być wykopy. Stanowczo dobre wykonanie fundamentów powinno trwać mniej więcej 2 tygodnie oczywiście nie zapominając o zabezpieczeniu przed wilgocią od strony wewnętrznej. Natomiast od zewnątrz ocieplamy go styropianem i dopinamy do tego folię kubełkową.
Po upływie dwóch tygodnia tak by fundament był już gotowy montujemy elementy gotowe, a ściany lądują na podkładzie izolacyjnym.
Naszym kolejnym krokiem jest montaż stolarki dźwigowej i okiennej, a dalej po montażu stolarki zabieramy się za ścianki działkowe. Między profilami uzupełniamy wełnę mineralną lub wedle wyboru możemy też drzewną, a ściany wykańczamy płytami gipsowymi. Kiedy mamy za sobą dane kroki to pora zabrać się za instalację elektryczną i grzewczą, akurat tutaj lepiej jest zamówić jakąś firmą która dobrze sprawdza się w danym fachu.
Kiedy mamy to już za Sobą to pora zabrać się za montaż płyt gipsowych, po czym czeka Nas szpachlowanie Ich i malowanie, a cała budowa domu szkieletowego kończy się nałożeniem środka impregnującego na wszystkie, widoczne elementy drewniane.

Ile kosztuje postawienie domu szkieletowego?

To pytanie pewnie Sobie zadaje każdy kto wpadł na ten pomysł.
Akurat w tej sytuacji dużą różnicę robi Sam metraż takiego domu, a w surowym stanie postawienie takie może kosztować nawet do 200 tysięcy złotych, doliczając oczywiście wykończenia zewnątrz i wewnątrz plus roboty instalacyjne, więc Suma w całości może nawet wynieść do 350 tysięcy złotych.

Artykuł powstał na podstawie http://concepteiendom.pl

 

Author: tao.com.pl