Jakie dekoracje do domu są hitami tego sezonu?

Wiele osób twierdzi że dekoracje są dużo ważniejszą częścią mieszkania, niż same meble. To one dodają duszy i unikalnego charakteru naszemu mieszkaniu i to właśnie przez nie możemy pokazać kim naprawdę jesteśmy. Niemniej jednak, wybór odpowiednich dodatków nie jest wcale taki prosty. W takim razie jakie dodatki do domu są obecnie najmodniejsze?

Postaw na naturę

Nowoczesne projekty wnętrz bardzo często inspirują się naturą. Coraz więcej osób chce mieć dużo roślin i drewna w swoich mieszkaniach. Nie ma się tutaj co dziwić, gdyż takie dodatki do domu dodają wnętrzu niesamowitego charakteru. Mieszkanie staje się dużo bardziej przytulne i chcemy spędzać w nim znacznie więcej czasu. Największą różnicę robią tutaj drewniane podłogi, ale dużo łatwiej jest dodać kilka naturalnych dodatków takich jak na przykład drewniane skrzynki. To bardzo prosta zmiana która nie będzie kosztować nas dużo pieniędzy, a z pewnością będzie naprawdę efektowna.
Oprócz drewna warto postawić na żywe rośliny, o ile potrafimy się nimi zająć. Obecnie ludzie kupują coraz więcej roślin do swoich mieszkań i bardzo często ich domy zamieniają się w małe dżungle lub lasy. Z pewnością tak taki efekt robi duże wrażenie, ale nie warto też przesadzać. Kilka wytrzymałych roślin będzie na pewno dużo lepiej wyglądać i będzie o nie łatwiej zadbać, niż o ogromny las deszczowy w naszym salonie.

Element koloru

Bardzo modne są też monochromatyczne wnętrza czyli takie w których dominuje tylko jeden kolor. Coraz więcej osób decyduje się na biel, szarość, lub te kolory połączone z czernią. Nie da się jednak ukryć że takie rozwiązanie jest nieco nudne i przewidywalne. I tutaj wkraczają dodatki. To właśnie dzięki nim możemy nieco ożywić nasze wnętrze i dodać mu unikatowego charakteru. To niesamowite jak prosty kolorowy dywan lub kilka roślin doniczkowych jest w stanie kompletnie zmienić całe wnętrze. Dlatego jeśli potrzebujemy szybkich, ale skutecznych zmian w wystroju naszego mieszkania, warto zastanowić się nad kolorowymi dodatkami, które świetnie ożywią całą przestrzeń.
Obecnie bardzo modny jest też styl boho, w którym stawiamy na jeden prosty bazowy kolor i dodajemy do niego wiele różnobarwnych dodatków. Po raz kolejny, świetnie sprawdzi się tutaj drewno, chociażby drewniane skrzynki czy panele na jednej ze ścian. Takie dodatki dodają ciepła wnętrzu i dużo bardziej chce się w nim przebywać. Oczywiście, istnieją też zwolennicy bardzo prostych, minimalistycznych lub niemal szpitalnych wystrojów wnętrz, ale drobny dodatek koloru jest w stanie naprawdę dużo zmienić i dodać życia naszemu mieszkaniu.
Kolorowe dodatki warto zastosować nie tylko w salonie czy sypialni, ale też w kuchni lub łazience. Łazienki bardzo często są bardzo proste, zazwyczaj białe lub szare, a jednak jeśli dodamy tam kilka drobnych kolorowych elementów całe pomieszczenie zupełnie zmieni swój charakter na dużo bardziej ciekawy. W łazience sprawa jest prosta. Możemy użyć kolorowych ręczników lub ciekawego dozownika na mydło.
Takie proste zmiany są w stanie naprawdę odczarować nasze nudne mieszkanie.

Author: tao.com.pl