Jakie meble wybrać do dziecięcego pokoju?

Wybór mebli do dziecięcego pokoju nie jest sprawą prostą, choć taką może wydawać się w pierwszej chwili. Na jakie produkty postawić? Przede wszystkim mebelki w dziecięcym pokoju powinny być barwne, bezpieczne oraz praktyczne. Ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem są moduły meblowe, które rosną razem z dzieckiem. Takie mebelki mogą służyć przez kilka kolejnych lat. Które rozwiązania są godne uwagi, a jakie produkty lepiej omijać szerokim łukiem?

Na dobry start – must have w dziecięcym pokoju

Młodzi rodzice często mają dylemat dotyczący tego, jakie mebelki wybrać, gdy na świat przychodzi ich pierwsze dziecko. Można wyróżnić dwa typy rodziców. Jedni to tacy, którzy kupują wszystko, co tylko znajdą czy to w sklepach, czy w katalogach z wystrojem wnętrz, uparcie tłumacząc, że do póki zmieści się dany mebel w dziecięcym pokoju, dopóty znajdzie się dla niego zastosowanie. Drugi biegun stanowią rodzice o wiele bardziej powściągliwi w zakupach. Najlepszy jest złoty środek. Meble (zobacz na https://milameble.pl/) w dziecięcym pokoju mają być przede wszystkim funkcjonalne. Na dobry początek niemowlakowi wystarczy wygodne łóżeczko z miękkim materacykiem oraz komoda do przechowywania ciuszków. Może także przydać się stylowy kufer na zabawki. Na resztę mebelków przyjdzie czas.

Przedszkolak i jego wymagania

O wiele więcej mebelków znajdzie się w pokoju przedszkolaka. Taki maluch jest już w stanie dosyć dosadnie manifestować swoje potrzeby odnośnie wystroju wnętrza. Dostępne są komplety mebli dla kilkulatków, w skład których wchodzi łóżko, szafa, regał na książki, przestronne komody na zabawki, a niekiedy nawet i niewielkie biurko, przy którym dziecko może poznać pierwsze literki i liczby.

Po pierwsze – bezpieczeństwo

Bezsprzecznie pierwsze miejsce jeżeli chodzi o wybór mebelków do dziecięcego pokoju, powinno stanowić bezpieczeństwo malucha. Szafa czy regał na książki, a nawet komoda – muszą być stabilne. Dobrze jest je dodatkowo zabezpieczyć przy pomocy mocowania do ściany, tak by wspinający się na mebelki maluch nie był w stanie ich przewrócić.

 

Author: tao.com.pl