Drewniane drzwi – dlaczego warto w nie zainwestować?

Wyposażając dom, często stoimy przed wyborem materiałów, z jakich wykonane są różne elementy wystroju. Dotyczy to między innymi drzwi, podłóg czy schodów. Warto rozważyć zakup drewnianych drzwi wewnętrznych, które stanowią klasykę w aranżacji wnętrz. Dlaczego cały czas są tak popularne?

  1. Dlaczego warto zdecydować się na drewniane drzwi?
  2. Stylistyka drewnianych drzwi
  3. Drewniane podłogi – jakość sama w sobie

Dlaczego warto zdecydować się na drewniane drzwi?

Drewno to jeden z bardziej wytrzymałych materiałów budowlanych. Jest też synonimem luksusu i elegancji. Drzwi drewniane ręcznie wykonane posłużą nam przez wiele lat. Dodatkowo nie musimy się martwić, że wyjdą z mody. Klasyczne modele będą pasowały do każdej aranżacji: od tradycyjnych wnętrz, po bardziej nowoczesne i minimalistyczne. Dzięki temu nawet przy zmianie aranżacji drzwi będą zawsze idealnie pasowały do całości. Obecnie do wyboru mamy różne gatunki drewna, na przykład sosnowe, dębowe bądź ciekawe egzotyczne gatunki. Dzięki temu mamy możliwość doboru koloru oraz twardości materiału. Drewno jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i wahania temperatury, co również wpływa na wydłużony okres użytkowania.

Stylistyka drewnianych drzwi

Ręcznie robione drzwi na wymiar mogą być wykonane w różnych stylach. Drewno dokładnie obrobione przez doświadczonego i zdolnego stolarza nabiera niesamowitych linii. W związku z tym, że gusta klientów są bardzo różne, większość fachowców oferuje drzwi drewniane dopasowane do danego wnętrza. Do wyboru mamy całkowicie gładkie, nowoczesne i proste modele, drzwi przeszklone, ozdobione licznymi żłobieniami. Niezależnie od stylistyki drewniane drzwi odznaczają się funkcjonalnością oraz ponadczasowym charakterem. Kupując drewniane drzwi wewnętrzne, zwróćmy szczególną uwagę na jakość wykończenia. Każdy, nawet najdrobniejszy detal, powinien być dopracowany. W meblach oraz drzwiach nie może być miejsca na żadne niedoróbki czy złe wyszlifowanie, ponieważ będzie to wpływało na komfort użytkowania. Źle wyważone drzwi ciężko się zmyka.

Drewniane podłogi – jakość sama w sobie

Do drewnianych drzwi idealnie pasują drewniane elementy stolarki mieszkaniowej, na przykład podłogi drewniane. Są one wytrzymałe i bardzo trwałe. Uzupełnieniem wystroju wnętrz mogą być pięknie wykonane i trwałe schody drewniane. Należy pamiętać, że drewno wymaga specjalnej ochrony, dlatego potrzebne będą specjalne płyny czyszczące i impregnujące. Odpowiednia ochrona przedłuży żywotność drewnianych drzwi, podłóg bądź schodów.

 

Author: tao.com.pl