Jak zadbać o meble podczas remontu?

Remont domu lub mieszkania to czas, w którym w naszej przestrzeni dzieje się bardzo dużo. To również okres, w którym wyposażenie naszego domu, w tym meble, jest narażone na liczne zagrożenia. W tym artykule pokażemy Wam jak zadbać o meble podczas remontu, aby ich nie uszkodzić i wciąż móc się nimi cieszyć po zakończeniu prac. Jest to bardzo istotne zadanie, ponieważ nawet najdrobniejsze pyłki mogą trwale uszkodzić meble, dzięki czemu stracą one swoje funkcjonalności oraz walory estetyczne. Jak się przed tym uchronić?

Jeżeli tylko możemy sobie na to pozwolić to wszystkie meble i sprzęty z remontowanego pomieszczenia warto wynieść i ustawić w innym miejscu. To najskuteczniejszy sposób na zabezpieczenie mebli, jednak w większości przypadków nie będziemy dysponowali wolnym pomieszczeniem w naszym domu lub w mieszkaniu. Wówczas musimy natrudzić się trochę więcej, aby odpowiednio zadbać o swoje meble i ułatwić sobie wykonywanie prac remontowych. Im lepiej zabezpieczone meble, z tym większym spokojem będziemy mogli pracować.

Jak zadbać o meble?

Skutecznym sposobem jest ustawienie mebli blisko siebie w centralnym miejscu pomieszczenia, dzięki czemu uzyskamy swobodny dostęp do ścian, które chcemy odświeżyć. Zanim jednak przestawimy meble, warto zabezpieczyć ich rogi przed ewentualnym obiciem się i uszkodzeniem. Możemy do tego wykorzystać stare gąbki, tkaniny lub kartony, które przykleimy na każdym kancie meble. Po tym zabiegu, przenoszenie mebli będzie bardziej bezpieczne.

Następnie cały zestaw mebli dokładnie powinniśmy przykryć wytrzymałą folią malarską, która zabezpieczy meble przed dostaniem się do nich kurzu i pyłów, które powstają w trakcie remontu. Dla bezpieczeństwa możemy przykryć meble podwójną warstwą i następnie zakleić początki folii taśmą malarską. Jest to niezbędne, poniewaz w trakcie remontu brud dostaje się praktycznie wszędzie i lepiej zastosować więcej zabiegów ochronnych, niż czegoś nie dopilnować. Gdy już zadbamy o meble, możemy przystąpić do prac remontowych. Jak je wykonywać? O tym również przeczytacie tutaj https://www.meble.pl/poradnik/remont/.

Author: tao.com.pl