Niedrożne rury

Często zanim włożymy naczynia do zmywarki, resztki wyrzucamy do kosza, a to co zostanie na talerzach wypłukujemy do zlewu. Często są to tłuste odpadki. Jeśli mamy w kuchennym zlewie zamontowane sitko, które wyłapuje większe kawałki to mamy mniejszą szansę na zapchanie zlewu. Jednak, gdy odpadki wpadają prosto do rur, to tłuszcze i cząstki nierozpuszczalne mogą się zbić razem i spowodować zapchanie rur. Często też wrzucamy coś do toalety, żeby się tego pozbyć. To dziwna praktyka, ale widocznie często spotykana, skoro eksploatatorzy oczyszczalni ścieków znajdują na sitach i kratach przedmioty, które nie powinny były się tam znaleźć.

 

Wiele pań wrzuca do toalety waciki do demakijażu, które się nie rozpuszczają, bo są bawełniane i mogą zapchać rury. Jeśli już będziemy mieć problem z zatkanym odpływem jesteśmy zmuszeni skorzystać z usługi jaką jest czyszczenie kanalizacji Kraków. Firmy zajmujące się tym robią to w sposób ekologiczny, najczęściej stosując metody mechaniczne, albo wysokie ciśnienie, które przepycha zanieczyszczenia. Tak wyczyszczona kanalizacja będzie drożna i nie będą robić się żadne zastoje wody. Warto przeciwdziałać zapychaniu się rur. Nie wrzucajmy do rur niczego dużego z nadzieją, że to się rozpuści, albo zmniejszy swoją objętość, często wrzucamy do zlewu np kaszę kuskus, która szybko zwiększa swoją objętość. Jeśli napotka na istniejący już niewielki zator jest w stanie całkiem zatkać nam rurę w zlewie.

 

Wtedy możemy albo użyć środków to odtykania, które są żrące, albo właśnie skorzystać z usług profesjonalnych firm oferujących czyszczenie kanalizacji w atrakcyjnych cenach. Plusem jest to, że nie musimy się niczym martwić, fachowcy udrożnią nasze odpływy. Również odpływy w wannie, czy prysznicu zatkane przez długie włosy, mydliny i różne olejki pod prysznic, które czasem powodują zlepianie się tego, co już znajduje się w rurach i późniejsze zatkanie ich. Warto co jakiś czas czyścić odpływ pod prysznicem, albo zainstalować sitko wyłapujące choć część wpadających tam włosów.

Author: tao.com.pl