Korzyści z posiadania z psa

Powiększenie naszej rodziny o czworonoga to odpowiedzialna decyzja. Wielu z nas może odstraszać fakt, że przecież utrzymanie takiego zwierzaka kosztuje. Może on niespodziewanie zachorować czy nie będzie z nim co zrobić podczas wyjazdu na wakacje. Przy ostatecznym rozrachunku warto również wziąć pod uwagę korzyści jakie możemy mieć z posiadania psa.

Co możemy zyskać?

Przede wszystkim zyskamy wiernego przyjaciela, który jak szczęście pozwoli, zostanie u naszego boku na długie lata. Zwierzak wniesie wiele życia do naszego domu. Dni umilać będzie nam zabawa z nim czy wyjście na spacer. Często nie chce nam się ruszyć z kanapy i nie mamy odpowiedniej motywacji żeby zadbać trochę o swoje zdrowie fizyczne. Przy tak ruchliwym zwierzaku nie będzie zmiłuj. Nasz organizm jeszcze mu za to podziękuje.

Wybór imienia

Decyzja podjęta. Zdecydowaliśmy się na dziewczynkę. Świetnie, jedna decyzja już za nami. Teraz warto się zastanowić jakie imię dla suczki wybrać. Odchodzi się od nazywania psów ludzkimi imionami. Nazwanie pupila Basia czy Grzegorz może okazać się o tyle problematyczne, że na spacerze nasz zwierzak może czuć się zdezorientowany. Kiedy ktoś będzie wołał dziecko jego imieniem nie będzie wiedział jak się zachować. Najpierw ktoś go woła a potem nie zwraca na niego uwagi. Warto to dobrze przemyśleć.

 

Author: tao.com.pl