Jaki samochód kupić ?

Jakie auto wybrać ?

Wybierając auto, powinniśmy kierować się wieloma czynnikami, takimi jak cena, model, wielkość.
Cenę wybieramy pod względem tego, czy będzie nas stać na utrzymanie danego samochodu, oczywiście kupując droższe auto, jest one droższe w utrzymaniu. Samochód nie jest to jednorazowy wydatek, dlatego też musimy wybrać dla siebie idealne rozwiązanie. Wybierając auto, musimy sprawdzić ceny części, paliwa czy też gazu oraz ewentualnej naprawy. Jeżeli nie mamy stałego wysokiego wynagrodzenia, nie warto jest kupować drogiego auta, można kupić tańszy a równie sprawny.
Modelów samochodów jest bardzo wiele zazwyczaj najpierw wybieramy klasę danego auta a potem model. To już jest kwestia indywidualna i zazwyczaj jest on wybierany pod względem własnych upodobań.
Wielkość auta wybieramy w zależności od tego ile osób będzie nim jeździło, czy mamy dużą rodzinę, czy jest to auto służbowe, czy często będziemy przewozić większe rzeczy, czy też nie,

Na co zwrócić uwagę kupując samochód

Uważnie przeglądaj ogłoszenia, często zdarza się, że kupimy auto z wadą, która potem okazuje się kosztowna, jednak w większości ogłoszeń jest to napisane a pod wpływem emocji oraz nie uważnego czytania, nie zauważymy takiego napisu. Gdy ogłoszenie okaże się interesujące, warto jest wykonać telefon i dopytać o interesujące nas szczegóły, zanim umówimy się na spotkanie, dowiemy się również czy sprzedawca jest rzetelny i czy to co mówi jest zgodne z ogłoszeniem. Samochody to poważny zakup, dlatego też warto jest dokładnie sprawdzać każdą ofertę.
Powinniśmy zwrócić uwagę na lakier oraz stan nadwozi, ponieważ, gdy dokładniej się przyjrzymy zauważymy, czy auto nie było obite. Kolejną rzeczą jest gałka do zmiany biegów, szczególnie w samochodach, które posiadają automatyczną skrzynię biegów, ponieważ ich wymiana, czy naprawa jest bardzo kosztowna. Ważny jest również stan foteli czy okładziny pedałów oraz stan przebiegu. Zwracając uwagę na przebieg musimy wziąć pod uwagę również ilość lat samochodu oraz do czego on był używany, ponieważ, gdy ilość nie jest adekwatna do lat, bardzo możliwe jest, że został zmieniony przebieg kilometrów.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę ?

Bardzo ważnym aspektem jest również garaż miejsce, gdzie będziemy trzymać nasze auto, ponieważ podczas ulewy, zimy nasze auto nie powinno stać na parkingu, szybciej się psuje a także musimy się liczyć z tym, że będziemy musieli go odśnieżać, co zajmie nam jeszcze więcej czasu podczas zimowych dni.

 

Author: tao.com.pl